13.500 zł dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym

W dniu 6 października 2011 r. w Luszowicach miało miejsce zdarzenie drogowe. Nasz Klient prowadząc motorower uległ wypadkowi komunikacyjnemu spowodowanemu przez kierującego samochodem osobowym marki Daewoo.

Poszkodowany Przemysław K. został przewieziony do Szpitala Powiatowego i zdiagnozowano u Niego: wstrząśnienie mózgu i złamanie trzonu V kości śródręcza prawego. Kilka dni później została wykonana otwarta repozycja i zespolenie drutami Kirschnera lewego obojczyka oraz zamkniętą repozycję IV i V kości śródręcza prawego. Ponadto Poszkodowany zaczął odczuwać ujemne skutki polegające na występowaniu bólów w miejscach urazu, niemożność podnoszenia ciężkich przedmiotów, zawrotach głowy, rwących bólów złamanych palców, bólów złamanego obojczyka. Dodatkowo zaczął cierpieć na bezsenność i lęk przed pojazdami.

Życie Pana Przemysława po wypadku zmieniło się diametralnie – był młodym, zdrowym mężczyzną a nagle stał się człowiekiem niezdolnym do samodzielnej egzystencji, który to wymagał przez długi czas po wypadku całodobowej opieki.

Należy również zaznaczyć, że Poszkodowany doznał poważnego urazu prawej ręki, co dla praworęcznego ucznia stanowi ogromny problem z wywiązywania się z obowiązków szkolnych. W zaistniałej sytuacji stało się konieczne orzeczenie wobec Niego o potrzebie indywidualnego nauczania. Po obrażeniach pozostały blizny, które również negatywnie wpływają na jego samopoczucie i ocenę nie tylko teraz, ale również w przyszłości.

Po zgłoszonych przez nas roszczeniach ubezpieczyciel wypłacił Poszkodowanemu kwotę 7.000 zł, która w naszej ocenie była dość zaniżona.

Po wystosowaniu pozwu zapadł wyrok (IC 686/12) w którym Sąd zasądził na rzecz Poszkodowanego całkowitą kwotę 13.500 zł.

Mamy nadzieję, że Pan Przemysław szybko wróci do zdrowia.