14.000 zł zadośćuczynienia dla Poszkodowanej za uczestnictwo w zdarzeniu drogowym

W dniu 14 października 2011 r. w Brzesku kierujący samochodem marki BMW doprowadził do zdarzenia z z prowadzonym przez Poszkodowaną Panią Małgorzatę A. samochodem.

Na skutek przeprowadzonych badań u Poszkodowanej zdiagnozowano: uraz grzbietu oraz uraz kręgosłupa szyjnego i twarzy. Dodatkowo Pani Małgorzata A. skarżyła się na silne bóle głowy i kręgosłupa, które uniemożliwiają jej pracę w polu. Pojawiły się również lęki podczas jazdy samochodem w szczególności kiedy kierujący ścina zakręt jadąc z na przeciwka.

Jednakże nie można pominąć faktu powstania u Poszkodowanej brzydkiej kosmetycznej blizny pourazowej w okolicy lewego policzka, która nie tylko jest silnie bolesna przy palpacji ale również szpeci twarz, co znacznie wpłynęło na sferę psychiczną Pani Małgorzaty A. Niestety opinia biegłego z zakresu neurologii potwierdziła, że blizna ma charakter trwały.

Po zgłoszonych przez nas roszczeniach ubezpieczyciel wypłacił Poszkodowanej kwotę 8.000 zł i uznał sprawę za zamkniętą. W naszej ocenie wypłacona kwota była mocno zaniżona.

Po wystosowaniu pozwu zapadł wyrok (I C 78/13) w którym Sąd zasądził na rzecz Poszkodowanej kwotę 14.000 zł.