20.000 zł zadośćuczynienia za wypadek w gospodarstwie rolnym

W sierpniu 2010 roku w Skomielnej Czarnej w gospodarstwie rolnym doszło do zdarzenia wskutek którego obrażeń doznał Pan Józef. Po zakończeniu prac polowych Poszkodowany wraz ze swoim synem wracał ciągnikiem do domu. Kiedy ten wysiadł z ciągnika, syn nie upewnił się czy Pan Józef znajduje się w bezpiecznej odległości i ruszył gwałtownie najeżdżając kołem przyczepy na prawą stopę ojca. W szpitalu zostało zdiagnozowane zmiażdżenie prawej stopy ze złamaniem drugiej kości śródstopia. Od dnia wypadku Pan Józef odczuwa silne bóle, jest osłabiony i zażywa leki przeciwbólowe. Nie może wrócić do poprzedniej aktywności, co dla rolnika jest ogromnym obciążeniem psychicznym z powodu poczucia utraty przydatności, frustracji i złości. Dochodzą również problemy z chodzeniem

Początkowo ubezpieczyciel przeprowadził postępowanie likwidacyjne w wyniku którego przyznał Poszkodowanemu kwotę 5.000 zł tytułem zadośćuczynienia i kwotę 444 zł tytułem kosztów opieki osób trzecich.

Postanowiliśmy skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Opinie biegłych potwierdziły rozstrój zdrowia Poszkodowanego i Sąd Rejonowy w Myślenicach zasądził na rzecz Pana Józefa dodatkowe 15.000 zł zadośćuczynienia.