25.000 zł zadośćuczynienia dla Poszkodowanego za udział w wypadku drogowym

W dniu 28 sierpnia 2011 r. w Nowym Sączu miał miejsce wypadek drogowy w trakcie którego kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków drogowych zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem. W następstwie tego wypadku pasażer prawidłowo poruszającego się pojazdu doznał licznych obrażeń ciała.

Poszkodowany, Łukasz S. został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego a zdiagnozowano u Niego: złamanie wieloodłamowe nadkłykciowe kości ramiennej prawej z przemieszczeniem. Poszkodowany przeszedł natychmiastową operację.

Pan Łukasz S. przed wypadkiem był osobą pogodną, towarzyską i przede wszystkim zadowoloną z życia. Uraz którego doznał znacznie ograniczył mu możliwość pracy ręką, nie może jej obciążać jakimkolwiek większym wysiłkiem. Odczuwa silny ból co znacząco wpływa na Jego relację z najbliższym otoczeniem. Został zmuszony do zaprzestania uprawiania sportu – zamknął się w sobie. Pojawił się u Niego lęk przed jazdą samochodem.

Ubezpieczyciel wypłacił Poszkodowanemu 14.000 zł jednak po wystosowaniu pozwu przez naszą Kancelarię zapadł wyrok sądu (I C 160/13) zasądzający wypłatę dodatkowych 11.000 zł na rzecz Pana Łukasza S.

Mamy nadzieję, że przynajmniej w jakiejś części kwota ta zrekompensuje koszty oraz cierpienie naszego Mocodawcy.