Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto nam zaufać?

Zwykle do osób poszkodowanych w wyniku wypadków komunikacyjnych (innych zresztą również) trafiają doradcy lub specjaliści ds. odszkodowań. Są to osoby szkolone, ale głównie pod kątem skutecznej sprzedaży usług świadczonych przez daną kancelarię – nie mające jednak zbyt dużej wiedzy na temat praktyki dochodzenia odszkodowań. Dodatkowo motywowane wysokimi prowizjami – nierzadko w nachalny sposób i za wszelką cenę starać się będę podpisać z Państwem możliwie jak najszybciej umowę. Wcześniej usłyszycie Państwo jedynie te informacje, które chcielibyście usłyszeć na temat dochodzenia odszkodowania – co niekoniecznie będzie miało wiele wspólnego z rzeczywistym procesem dochodzenia odszkodowania w Państwa sprawie. My proponujemy Państwu nieco inny – naszym zdaniem bardziej racjonalny i mniej przypadkowy proces wyboru kancelarii. Za pośrednictwem naszych Partnerów, skontaktuje się z Państwem jeden z naszych prawników, który na codzień uczestniczy w procesie dochodzenia odszkodowań na etapie przedsądowym i sądowym. Po analizie Państwa sprawy rzetelnie poinformuje jakie są nasze rokowania w sprawie oraz wyjaśni wszelkie Państwa wątpliwości. Dopiero po wyposażeniu Państwa w taką wiedzę – oczekiwać będziemy na Państwa decyzję.

Jaka będzie kwota odszkodowania?

Kwota wypłaconego odszkodowania uzależniona jest od wielu czynników, są to m.in.: wielkość uszczerbku na zdrowiu, wiek poszkodowanego, stopień nasilenia bólu, inne szkody, które poniósł Klient. Każde dochodzenie odszkodowań wyceniamy indywidualnie.

Jak długo trwa sprawa odszkodowawcza?

Dochodzenie odszkodowań (sprawa) trwa średnio od 30 do 90 dni (postępowanie polubowne), w niektórych przypadkach może trwać dłużej. Długość oczekiwania na odszkodowanie uzależnione jest od wielu czynników, na niektóre z nich nie ma wpływu ani Klient, ani Kancelaria odszkodowawcza. W przypadku skierowania sprawy do sądu, należy uzbroić się w cierpliwość, sprawy trwają od 6 miesięcy do nawet kilku lat (średnio 12 miesięcy). Długość trwania postepowania sądowego często uzależnione jest od sądu, który rozpatruje sprawę oraz stopnia skomplikowania danej sprawy. W naszej ocenie cierpliwość popłaca, a zasądzone odszkodowanie jest nierzadko kilka razy większe od kwoty przyznanej przez ubezpieczyciela na drodze polubownej. Ponadto sąd zasądza odsetki od zasądzonej kwoty od daty wniesienia pozwu.