Odszkodowania po wypadku samochodowym


Wypadek, kolizja czy inne zdarzenie to zawsze solidna dawka stresu oraz mnóstwo negatywnych emocji. Bardzo trudne jest zachowanie trzeźwego myślenia w takim momencie. Gdy jednak szok powypadkowy minie i postanowimy zatroszczyć się o nasze interesy w związku z utraconym zdrowiem lub mieniem – pojawia się pytanie: jak uzyskać odszkodowanie po wypadku w należytej wysokości? Powszechnie wiadomo, że walka z towarzystwami ubezpieczeniowymi nie należy do najprzyjemniejszych, a dodatkowo wymaga doświadczenia i solidnej wiedzy z dziedziny prawa. Towarzystwa ubezpieczeniowe najchętniej poprowadziłyby nas według przygotowanego przez NIe scenariusza likwidacji szkody – z ,,tendencyjnymi” formularzami, wypłatą możliwie najniższego odszkodowania i szybkim podpisaniem ugody, która zamyka drogę dochodzenia roszczeń w przyszłości. 

Szkoda na pojeździe, czyli jak nie dać się oszukać

Wysokość odszkodowania za uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku jest uzależniona od ustalenia uszkodzonych elementów pojazdu oraz wyceny kosztów ich naprawy. Elementy pojazdu, które uległy uszkodzeniu oceni rzeczoznawca z ramienia towarzystwa ubezpieczeniowego, który dokona oględzin pojazdu. Na podstawie przygotowanej przez rzeczoznawcę liście uszkodzonych elementów sporządzany jest kosztorys naprawy, którego realizacja może odbywać się w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest opcja bezgotówkowa, niejako łatwiejsza dla właściciela uszkodzonego wozu. Trudy walki o należne odszkodowania powypadkowe spadają wtedy na warsztat samochodowy, któremu powierzyliśmy naprawę samochodu. Sprawa jest o wiele trudniejsza, jeżeli decydujemy się na samodzielną naprawę uszkodzonego auta lub naprawę w warsztacie, który nie podpisanej umowy o bezgotówkowej likwidacji szkód. Kosztorys przygotowany przez firmę ubezpieczeniową jest  zwykle zaniżony i nie jest możliwa naprawa pojazdu zgodnie z technologią i z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Większość osób zwykle przystaje na niekorzystną propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego, gdyż po pierwsze – nie mają  doświadczeń w tym względzie, a po drugie – nie wiedzą jak uzyskać odszkodowanie w wysokości wynikającej z rzetelnie sporządzonego kosztorysu. Więcej informacji o weryfikacji kosztorysu towarzystwa ubezpieczeniowego i możliwościach wynikających z jego sporządzenia przeczytasz w zakładce oferta/odszkodowania – szkody majątkowe.  

Zostałeś ranny? Należy Ci się uczciwe odszkodowanie po wypadku

Kolejną kwestią poruszaną w sprawie wypadków komunikacyjnych jest wypłata odszkodowania z tytułu szkody na osobie. O ile sprawa z samochodem może być irytująca i sprawiać zawód, o tyle sprawa ze zdrowiem nabiera prawdziwej powagi i kosztuje wiele nerwów naszych i najbliższych nam osób. Odszkodowanie po wypadku to zazwyczaj niezbędne pieniądze pozwalające na dalsze leczenie bądź skuteczną rehabilitację. Starania o świadczenia rozpoczyna przesłanie stosownej dokumentacji z leczenia urazów doznanych w trakcie zdarzenia. Niestety, również i w tym przypadku nie ma co liczyć na ludzką twarz towarzystwa ubezpieczeniowego. Różnego rodzaju statystyki pokazują, iż w 9 na 10 przypadków odszkodowania powypadkowe zostaną wypłacone w znacznie niższej wysokości niż powinny, a zmęczony już walką o swoje racje poszkodowany zostanie nakłoniony do podpisania niekorzystnej dla niego ugody.

Powierz swoją sprawę specjalistom i uzyskaj zadowalające odszkodowanie

Jak więc nie zostać ofiarą firmy ubezpieczeniowej i otrzymać uczciwe odszkodowanie po wypadku samochodowym? Najkorzystniejszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest powierzenie tej sprawy fachowcom. Warto skorzystać z podmiotu, który zawodowo dochodzi różnego rodzaju roszczeń odszkodowawczych. Umawiając się na określony procent od wygranej sprawy, można mieć pewność, że gra toczy się w kierunku jednej bramki, a występujący w imieniu klienta prawnik dołoży wszelkich starań, aby kwota odszkodowania była jak najwyższa. Walka o odszkodowania powypadkowe to zawsze potrzeba posiadania niebotycznego doświadczenia i wiedzy, gdyż kolejne przegrane zmuszają towarzystwa ubezpieczeniowe do ciągłej poprawy jakości zastawianych przez nich pułapek. Firmy ubezpieczeniowe to niełatwy przeciwnik, z którym walka jest wyniszczającym psychicznie przedsięwzięciem. Jeżeli chcesz być prawdziwie skuteczny i mieć pewność, że wykorzystane zostały wszelkie dostępne środki prowadzące do odzyskania Twoich pieniędzy skorzystaj z pomocy doświadczonego fachowca. Taka osoba poprowadzi interesy w należyty im sposób prosto do zwycięstwa, wytłumaczy wszelkie zachodzące po drodze procesy i pozwoli na dobre przygotowanie do poszczególnych starć z ubezpieczycielem. To również ktoś, kto od razu realnie oszacuje wysokość możliwego odszkodowania, o które będziecie razem walczyć. Proces odszkodowawczy jest niezwykle krętą drogą, z niezliczoną ilością pułapek, a dzięki odpowiedniemu partnerowi można pokonać ją z godnością wprost do założonego celu.

Dlaczego warto nam zaufać?

Potrafimy dobrze reprezentować Twoje interesy w konfrontacji z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wiemy jak uzyskać odszkodowanie bez zbędnego angażowanie Ciebie w proces jego dochodzenia. Możesz powierzyć nam swój problem i oczekiwać, że odszkodowanie, które otrzymasz wynagrodzi wyrządzoną Ci krzywdę w możliwie najwyższym stopniu.
Ustalamy jasne zasady współpracy, które poprzedzone są bezpłatną analizą Twojej sprawy.

Bezpłatna analiza sprawy

Wyślij formularz lub zadzwoń: 603 440 933

Dołącz dokument (jpg / pdf):

Dołącz dokument (jpg / pdf):

Dołącz dokument (jpg / pdf):

Dołącz dokument (jpg / pdf):

Administratorem podanych danych osobowych jest T&T Partners sp. z o.o., ul. Lea 114, 30-133 Kraków. Więcej informacji na temat danych osobowych w Polityce prywatności

Loading…